Достапни линкови

Експлозија на енергетска централа во Конетикат


Најмалку двајца загинале и уште неколку десетици се повредени во експлозија во енергетска централа во Конетикат, соопштуваат американските новински агенции. Централата што експлодирала се наоѓа на 80 километри од Њу Јорк. Експлозијата оштетиле неколку домови во близина и се почуствувала во соседните градови . Пожарот од екслозијата сеуште не е целосно изгаснат.Дел од американските медиуми објавија неофицијални информции од локалните болници дека бројот на загинати е околу 50, а не како што стои во официјалното соопштение само двајца.
XS
SM
MD
LG