Достапни линкови

Последни излезни анкети - Јанукович води


Според најновите излезни анкети на денешниот втор круг од претседателските избори во Украина води Лидерот на Партијата на регионите, Виктор Јанукович со 49,4 проценти гласовите.Неговиот противкандидат, актуелниот премиер Јулија Тимошенко има 45,3 проценти, покажуваат резултатите од последните излезни анкети.Според извештаите се очекува излезноста на претседателските избори до крајот на денот да биде над 50 отсто од населението со право на глас .
XS
SM
MD
LG