Достапни линкови

Протести во Ирак


Стотици луѓе денеска протестираа во главниот град на Ирак , против одлуката на Апелациониот суд да се кандидираат пратеници кои биле блиски со забранетата партија на Садам Хусеин. Според новинските извештаи, демонстрантите имале пароли на кои пишувало „Враќањето на БААС партијата е враќање на масовните гробници“
XS
SM
MD
LG