Достапни линкови

Убиена кандидатка за пратеник во Ирак


Кандидатка од листата на поранешниот прозападен ирачки премиер Ијад Алави е убиена пред нејзиниот дом во градот Мосул. Полицијата сеуште нема информации дали убиството има политички мотиви.

XS
SM
MD
LG