Достапни линкови

Во делови од Романија прогласена вонредна состојба поради снежните бури


Стотина патишта во Романија се блокирани и околу дваесет населени места останаа без електрична енергија поради силните снежни врнежи, a во јужниот и североисточниот дел на земјата е прогласена вонредна состојба поради ледениот ветер и снежните бури, соопшти романското МВР. Во Букурешт е објавен трет степен на тревога.
XS
SM
MD
LG