Достапни линкови

Обвинувања за убиство на денот на изборите во Украина


Шефот на изборниот штаб на Украинската премиерка Јулија Тимошенко , Александар Турчинов ги обвини подржувачите на против кандидатот Виктор Јанукович за убиство на еден член на штабот на Тимошенко на денот на изборите пренесува новинската агенција Бета. Полицијата ја потврдила смртта на еден човек во Југозападна Украина но причините за смрт не се познати. Потпаролот на кандидатот за претседател Виктор Јанукович одбил да го коментира обвинувањето.
XS
SM
MD
LG