Достапни линкови

Бунтовници убиле двајца во Северен Кавказ


Бунтовници денеска убиле двајца од кои еден полицаец во Ингушетија, дел од северниот кавкаски регион. Полицијата не соопшти повеќе детали за случајот. Последнава недела во северниот дел на Кавказ во слични инциденети загинаа шеф на локална полициска станица, и три други полицајци во Дагестан
XS
SM
MD
LG