Достапни линкови

Македонија во Б квалификациска група за Европското фудбалско првенство


Денеска во Варшава се направени квалификациските групи за Европското фудбалско првенство што ќе се игра во Полска и Украина во 2012та. Македонија ќе игра во групата Б со репрезенатациите на Русија, Словачка, Република Ирска , Ерменија и Андора. Квалификациските натпревари ќе се играат во септември , а во наредниве неколку месеци федерациите ќе се договорат и за распоредот на натпреварите.
XS
SM
MD
LG