Достапни линкови

Гејтс: Да се зголеми притисокот врз Иран


Соеднинетите Американски Држави ги повика светските сили да го зголемат притисокот врз Иран за ограничување на нуклеарната програма. Американскиот министер за одбрана, Роберт Гејтс, кој е во посета на Рим, изјави дека санкциите врз Иран мора да бидат поефективни. Гејтс по разговорите со италијанските лидери, изјави дека преговорите на Техеран со Сад и Западните земји се многу разочарувачки.
XS
SM
MD
LG