Достапни линкови

Милошовски утре во официјална посета на Тирана


Македонското министерство за надворешни работи соопшти дека , министерот Антонио Милошовски ја прифатил поканата на неговиот албански колега и утре ќе престојува во официјална посета на Тирана. Според протоколот, планирано е да се сретне со албанските државни претставници и да разговааат за продлабочување на билатералните односи.
XS
SM
MD
LG