Достапни линкови

Одложено лансирање на спејс шатл на НАСА


Американската вселенска агенција НАСА денеска го одложи лансирањето на спејс шатлот поради облачното небо над вселенскиот центар Кенеди во Флорида. Aстронаутите требало да полетаат пред зори на 13-дневната мисија за да инсталираат два нови модули на Меѓународната Вселенска Станица. Следната можност за лансирање на леталото е в понеделник.

XS
SM
MD
LG