Достапни линкови

Пејлин:Америка подготвена за нова револуција


Поранешниот американски кандидат за потпретседател, Сара Пејлин , се појави на конвенција на движењето таканаречено „ Чај Партија“ . Во својот говор повикувака на патриотизам и вера и пред илјадниците американци соопшти дека „ Америка е подготвена за нова револуција“. Ова движење го привлече вниманието на јавноста по протестите организирани против здравствените реформи на Претседателот ан Соединетите Америкнски Држави , Барак Обама.
XS
SM
MD
LG