Достапни линкови

УЕФА:Завојуваните земји од поранешен СССР во различни групи


Русија и Грузија, како и Ерменија и Азербејџан од политички причини нема да играат едни против други во квалификациите за европското фудбалско првенство во 2012 година, соопшти денеска европската фудбалска асоцијација ( УЕФА). Од УЕФА велат дека таквата одлука ја донелe од безбедносни причини и тоа еден ден пред жребката за квалификациските групи што ќе се одржи во полската престолнина Варшава.
XS
SM
MD
LG