Достапни линкови

Најдена „црната кутија“ од авионската несреќа во Медитеранот


Пронајдена е „црната кутија“ од етиопскиот авион што минатиот месец се сруши во Медитеранот. Во несреќата загинаа 90 патници. Либанскиот министер за транспорт, Гхази Ариди изјави дека сега се обидуваат да ги повратат информациите од „црната кутија“ за да откријат како се случила несреќата.
XS
SM
MD
LG