Достапни линкови

Милошовски: Средба со Нимиц кон крајот на месецот?


Се очекува потврда од грчката страна за средба со Метју Нимиц кон крајот на овој месец, изјави денска македонскиот шеф на дипломатијата , Антонио Милошовски по средбата со заменикот – државен секретар на Соединетите Американски Држави, Џејмс Стајненеберг. Претседателот Ѓорѓи Иванов и министерот за надворешни работи, Милошовски на маргините на безбедносната конфернција во Минхен се сретнале и со британскиот министер за одбрана Боб Еинсворт.
XS
SM
MD
LG