Достапни линкови

Реакции за протестите


Неколку стотици граѓани денеска излегоа на протести во Скопје против планот на Владата за новиот изглед на центарот на градот. Реакциите на владеачката ВМРО ДПМНЕ се дека протестите ги организирал Бранко Црвенковски и го обвинија дека со тоа само сее страв, поделба и омраза.СДСМ по оваа реакција соопштија дека не го организирале протестот и дека како што се вели во соопштението „ кошмарниот сон на Груевски наречен„ Скопје 2014 “ е врв на кичот и невкусот и непотребно трошење на 200 милиони евра“
XS
SM
MD
LG