Достапни линкови

Петмина израелци се повредени во експлозија на нагазна мина


Петмина Ираелци вклучувајќи и 10 годишно момче , се повредени во екплозија на нагазна мина на Голанската Висорамнина,соопштија властите. Момчето со хеликоптер е однесено во болница, останатите се полесно повредени. Полицијата претпоствува дека повредените не го виделе знакот за минско поле.
XS
SM
MD
LG