Достапни линкови

Авганистанската гранична полиција уби седумнина по грешка


Полицијата во Авганистан соопшти дека граничните полицајци по грешка убиле седумнина. Шефот на граничната полиција Абдул Разик изјави дека граничарите пукале во момчињата во близина на границата со Пакистан, затоа што се сомневале дека ќе бидат нападнати од заседа. Според полициските извешати момчињата во пограничната област собирале дрва за огрев. Истрагата за инцидентот е во тек .
XS
SM
MD
LG