Достапни линкови

Атентати врз полициски службеници во Дагестан


Најмалку 16 луѓе биле убиени, вклучувајки го и шефот на полицијата во главниот град на руската република Дагестан, Махачкала, во последната серија инциденти. Шефот на полицијата, неговиот возач и двајца телохранители биле застрелани кога непознат напаѓач отворил оган врз нивното возило, а шефот на одделот за контра-тероризам бил убиен кога во неговиот автомобил била поставена бомба.
XS
SM
MD
LG