Достапни линкови

Иран блиску до договор за ураниумот?


Иранскиот министер за надворешни работи Манучер Мотаки оцени дека има добри шанси за постигнување договор во врска со збогатувањето ураниум во странство за потребите на Иран. На конференцијата за безбедност во Минхен, Мотаки најави дека тоа би можело да се случи наскоро, но останува да се одреди колкаво количество на ураниум ќе биде испраќано на доработка.
XS
SM
MD
LG