Достапни линкови

Нови тензии во Карачи


Стотици шиитски муслимани се собраа во Карачи на погребот на 25-те луѓе, кои беа убиени во вчерашниот бомбашки напад во градот. Продавниците се затворени во знак на протест поради лошата безбедност во Карачи, а се страхува и од можни нови инциденти.

XS
SM
MD
LG