Достапни линкови

Кинеска делегација во посета на Пјонг Јанг


Кинеска официјална делегација замина за Северна Кореја, каде што е предвидено да разговара со претседателот Ким Џонг Ил. Според кинеската државна агенција Ксинхуа, станува збор за посета на добра волја, но доаѓа во време на зголемени тензии меѓу Северна и Јужна Кореја откако Пјонг Јанг го заостри режимот на поморските граници.
XS
SM
MD
LG