Достапни линкови

Шефот на кинеската дипломатија Џиеџи зборуваше во Минхен


Шефот на кинеската дипломатија Јанг Џиеџи во говорот на отворањето на Минхенската Конференција за безбедност изјави дека меѓународната криза околу контроверзната иранска нуклеарна програма ја достигнала клучната фаза. Тој изрази надеж дека Соединетите Држави ке престанат да му продаваат оружје на Тајван. На конференцијата учествуваат 300 преставници а ќе трае до недела.
XS
SM
MD
LG