Достапни линкови

Путин со критики до нему блиската Обединета Русија


Рускиот премиер Владимир Путин денеска ја критикуваше Обединета Русија дека мора да најде ефикасни решенија за руските проблеми откако илјадници партиски членови протестираа против владата. Путин иако има улога на преседавач на Обединета Русија не е нејзин член.
XS
SM
MD
LG