Достапни линкови

Две бомби во Карачи - 22 шиитски жртви


Најмалку 22 лица загинаа во експлозија на две бомби денеска во Карачи. Во првата мотор со експлозив удри во автобус со шиитски верници, а втората експлодира пред влез на болница во која се третираа повредените од првата експлозија. Во Карачи се чести верските насилства.
XS
SM
MD
LG