Достапни линкови

Карачи - најмалку 11 загинати и 40 ранети


Најмалку 11 лица загинаа, а над 40 се ранети во експлозија на бомба во јужниот пакистански град Карачи. Меѓу нив има многу жени и деца. Експлозијата се случила кога мотор удрил во автобус пол со шиити кои оделе на религиозен настан.
XS
SM
MD
LG