Достапни линкови

Најмалку 20 загинати и 75 ранети во Карбала


Најмалку 20 лица загинаа, а 75 се ранети кога два автомобила бомби експлодирале во ирачкиот град Карбала додека стотици шиитски аџии биле на религиозна церемонија. Нападот на последниот и најважен ден од фестивал Арбаин е трет голем напад оваа недела против шиитите. Во Ирак на 7 март треб да бидат одржани парламентарни избори.
XS
SM
MD
LG