Достапни линкови

Американци обвинети за киднапирање деца од Хаити


Десет американски државјани се приведени по обидот по разорниот земјотрес на Хаити од земјата да бидат изнесени 33 деца, со обвинение за киднапирање деца и злосторничко здружување, изјави нивниот адвокат Едвин Кок. Тој истакна дека судијата открил доволно докази за да покрене обвинение против Американците кои во петокот беа приведени на границата меѓу Хаити и Доминиканската Република.
XS
SM
MD
LG