Достапни линкови

Бомба во Авганистан


Најмалку двајца загинаа и неколкумина се повредени во експлозија на автомобил – бомба во Авганистан Авганистанските власти се сомневаат дека станува збор за самоубиствен напад.Според полициските извешати цел на нападот бил конвој на НАТО предводен од странските трупи на периферијата на градот, но експлозивот се активирал предвреме.

XS
SM
MD
LG