Достапни линкови

Македонското Собрание ја подржа Резолуцијата за Сребреница


Македонското Собрание ја донесе Декларацијата за поддршка на Резолуцијата за Сребреница на Европскиот парламент. Со декларацијата се осудува геноцидот врз 8 илјади муслимани во босанскиот град.
XS
SM
MD
LG