Достапни линкови

ДИК: нема најави за предвремени избори


Претседателот на Државната изборна комисија, Александар Новаковски денеска изјави дека нема најави за одржување избори иако во јавноста се чувствува одредена раздвиженост на политичките партии по најавите за одржување средби со граѓани и трибини на дел од политичките партии. Новаковски додаде дека Изборната комисија е технички подготвена за оджување избори но за тоа нема никакви најави. Тој потсети дека е отпочната постапката за преземање на избирачкиот список од Министертвото за правда и техничките подготовки за вклучувањена дијаспората во првите наредни избори.
XS
SM
MD
LG