Достапни линкови

Кина против нови санкции за Иран


Кинескиот министер за надворешни работи Јанг Џиечи денеска предупреди дебатата за нови санкции против Иран негативно ќе влијае врз дипломатските напори. Тој оцени дека сега не е време да се разговара за санкции.
XS
SM
MD
LG