Достапни линкови

Претседателот на ММФ, Штраус Кан, ќе се повлече од функцијата


Претседателот на Меѓународниот Монетарен Фонд, Доминик Штраус Кан, изјави денеска дека размислува да ја напушти таа позиција и да се кандидира на претседателските избори во Франција што се предвидени за 2012-та година. Штраус Кан, инаку социјалист и поранешен министер за економија, ова го изјави во интервју за француското РТЛ радио.
XS
SM
MD
LG