Достапни линкови

Јанукович се подготвува за фласификат, изјави ТимошенкоЈулија Тимошенко, кандидат за претседател на Украина, го обвини против кандидатот Виктор Јанукович дека се обидува да го саботира неделниот втор круг од претседателските избори. Јанукович не верува дека ќе победи на фер избори, па подготвува фалсификување, изјави Тимошенко. Ваквата реакција на Тимошенко доаѓа откако украинскиот парламент усвои амандман според кој пребројувањето на гласовите на гласачките места не мора да го следат и претставници на претседателските кандидати.
XS
SM
MD
LG