Достапни линкови

Состанок на НАТО за Авганистан


Денеска во Истанбул се одржува неформален состанок на министрите за одбрана на земјите членки на НАТО и на државите контрибутори во Мисијата за поддршка на мирот во Авганистан-ИСАФ. На средбата ќе присуствува и македонскиот министер за одбрана Зоран Коњановски.
XS
SM
MD
LG