Достапни линкови

Прогноза за времето- сончево со студено утро


Времето во Македонија ќе биде сончево и претежно тивко со мала до умерена локална облачност. Утринската температура е во интервал од минус девет до минус еден, а дневната ќе биде од два до девет степени. Во Скопје ќе биде сончево со мала до умерена локална облачност. Утринската температура се спушти до минус пет, а дневната ќе достигне до шест степени.
XS
SM
MD
LG