Достапни линкови

Уапсен српски неонацист


Германската полиција го уапси српскиот лидер на неонацистичкото движење, Горан Давидовиќ. Српското министертво за внатрешни работи соопшти дека Давидовиќ бил уапсен во јужниот дел на Германија по издадената меѓународна потерница. Давидовиќ побегнал од Србија по изречената едногодиншна затворска казна за ширење на верска , национала и расна омраза.

XS
SM
MD
LG