Достапни линкови

МПЦ нема да преговара под капата на Вранишковски


Македонската православна црква нема да преговара за решение за спорот со Српската православна црква , доколку услов за тоа е преговорите да ги води Јован Вранишковски. Овој став го соопшти Владиката Тимотеј по седницата на синодот на МПЦ.
XS
SM
MD
LG