Достапни линкови

Убиен еден од водачите на Ал Каеда во Русија


Руските власти соопштија дека убиле еден од водачите на Ал Каеда, Махмуд Мохамед Шабан во Дагестан. Во сооштението специјалните безбедносни служби наведено е дека биле убиени и двајца соучесници . За време на и операцијата загинал еден полцаец.Водачот Шаабан во соопштението е опишан како еден одо основачите на терористичката мрежа во кавкаскиот регион.
XS
SM
MD
LG