Достапни линкови

Телефонски разговор на Груевски и Папандреу


Од кабинетот на премиерот Никола Груевски соопштуваат дека Груевски разговарал телефонски со својот грчки колега Јоргос Папандреу . тие разговарале за економските состојби на двете земји и за прашања од билатерален и регионален карактер. Разговорот следувал по вчерашната покана на Груевску упатена до грчкиот премиер за средба на која ќе се разговара за решавање на спорот со името и подобрување на билатералните односи.XS
SM
MD
LG