Достапни линкови

Оставка поради критика на Путин?


Руската владеачка партија побара да си даде оставка претседателот на Горниот дом на Парламетот затоа што јавно ја критикувал работата на премиерот Владимир Путин. Претседателот на парламентот , Сергеј Миронов го критикувал буџетскиот предлог на Путин . Според Миронов, критиката треба да покаже дека во Русија постои мултипарламентарен систем.
XS
SM
MD
LG