Достапни линкови

Седуммина уапсени во босанската рација


Седум луѓе се уапсени во полициската рација во Горно Маоца во Босна и Херцеговина. Потпаролот на обвинителството Борис Грубешиќ соопштил дека е запленето оружје, видео и аудио материјали и компјутери .Според босанската полиција ова е најголемата рација направена досега. Уапсените се осомничени за поткопување на територијалниот интегритет и уставниот поредок.
XS
SM
MD
LG