Достапни линкови

Експолозија во светиот град Карбала во Ирак


Во ескплозија на бомба во светиот град Карбала во Ирак загинаа најмалку 20тина луѓе и уште 116 луѓе се повредени , соопштуваат ирачките власти.Бомбата била поставена на паркиран мотор покрај патот низ кој минувале аџиите .
XS
SM
MD
LG