Достапни линкови

Во Авганистан, убиени двајца американски војници


Двајца американски војници биле убиени во експлозија на бомба во јужниот дел на Авганистан. До нападот дошло вчера, е соопштено денеска во Командата на сојузничките сили. Во јужниот дел на Авганистан кој е главен центар на талибанците и на производството на дрога во изминатиот период е забележано интензивирање на нападите врз сојзниците. Само во минатиот месец таму биле убиени 30 американски војници.
XS
SM
MD
LG