Достапни линкови

Трибина за придонесот на Македонија за светскиот мир


Денеска во Воената Академија во Скопје ќе биде одржана трибина со наслов “Придонес на Република Македонија кон глобалната безбедност и светскиот мир”. На трибината, на која обраќање ќе имаат македонскиот министер за одбрана Зоран Коњановски и амбасадорката на Холандија Симоне Филипини, ќе присуствуваат и воените аташеа акредитирани во Република Македонија.
XS
SM
MD
LG