Достапни линкови

Борисов са жали во Брисел за блокадата на грчките земјоделци


Бугарскиот премиер Бојко Борисов го информирал претседателот на Европската Комисија Жозе Мануел Баросо за континуираните проблеми на бугарската индустрија и услуги, предизвикани од блокадата на грчко-бугарската граница од страна на грчките земјоделци. Како што јави МИА од Брисел, Баросо од своја страна оценил дека ова прашање може да се реши врз основа на консензус и затоа повикал на изнаоѓање брзо и ефикасно решение.
XS
SM
MD
LG