Достапни линкови

Бугарскиот кандидат за еврокомесар на сослушување во европарламентот


Европскиот парламент денеска ќе одржи седница на која ќе биде сослушан бугарскиот кандидат за европски комесар за хуманитарни прашања Кристалина Георгиева. Таа беше предложена откако претходната кандидатка Румјана Желева не ја доби поддршката од европарламентарците поради сомневањата во нејзиниот интегритет и познавања на областа за која беше предложена.
XS
SM
MD
LG