Достапни линкови

Карзаи бара саудиска поддршка за помирување со Талибанците


Авганистанскиот претседател Хамид Карзаи денеска во Ријад ќе се сретне со саудискиот крал Абдула, од кого ќе побара поддршка за понудата за помирување со умерените Талибанци. Карзаи веќе подолго време ја повикува Саудиска Арабија да го употреби своето влијание и да ги убеди талибанските бунтовници да го одложат оружјето.
XS
SM
MD
LG