Достапни линкови

ММФ- Црна Гора не покажува знаци на заздравување од економската криза


Претставници на Меѓународниот монетарен фонд сметаат дека црногорската економија претрпела голема штета минатата година и дека не покажува знаци на заздравување. Аналитичарите велат дека е неопходно преструктурирање на економијата затоа што до сега таа се базирала само на туризам и како што велат разни шпекулации на пазарот.

XS
SM
MD
LG