Достапни линкови

Шешељ ќе бара од Хаг ослободителна пресуда


Лидерот на српската радикална партија, Воислав Шешељ, денеска најави дека од Хашкиот трибунал ќе бара ослободителна пресуда . Шефот на правниот тим на Шешељ , Зоран Красиќ изјави дека и по изнесувањето на доказите и изјавите на 70-те сведици на обвинителството не е изнесен ниту еден доказ кој навистина ја докажува вината на Шешељ.Во март за неговото барање ќе треба да одлучува Судскиот Совет .
XS
SM
MD
LG